Incoloy 825 ja Hastelloy C276 jõudluse võrdlus

Incoloy 825 ja Hastelloy C276 jõudluse võrdlus
Hastelloy C276 on oma suurema molübdeeni/volframi sisalduse tõttu suurepärase korrosioonikindlusega väga korrodeerivates keskkondades, muutes selle tugevamaks ja vastupidavamaks ning sobib paremini tugevate hapete käitlemiseks. Seevastu niklit, rauda ja kroomi sisaldav Incoloy 825 pakub paremat plastilisust ja on kulusäästlikum. See toimib hästi väävelhappes/vesinikkloriidhappes ja merevees ning sobib vähem söövitavasse keskkonda, kuid selle korrosioonikindlus äärmiselt redutseerivas keskkonnas ei ole nii hea kui C276-l.
Kas Hastelloy C276 on kallis?
Hastelloy C-276 on klassikaline nikli-molübdeen-kroomi sulam, mis on tuntud oma erakordse korrosioonikindluse poolest, kuid selle hind on tavaliselt palju kõrgem kui tavalisel roostevabal terasel või süsinikterasel. C-276 kõrge hinna põhjuste mõistmine aitab inseneridel ja ostjatel leida tasakaal kulude ja jõudluse vahel.

Mis on Incoloy 825?
Incoloy 825 on nikkel-raud-kroomisulam, millele on lisatud vaske, molübdeeni ja titaani. Sellel on suurepärane korrosioonikindlus nii happelises kui leeliselises keskkonnas, mistõttu on see ideaalne kasutamiseks erinevates tööstusharudes, nagu naftakeemia, tuumareaktorid, avamere nafta- ja gaasitootmine ning mererakendused. Lisaks suurepärasele korrosioonikindlusele on Incoloy 825 ka hea kuumakindlus ja suurepärane tugevus laias temperatuurivahemikus.
Mis on Hastelloy C276?
Hastelloy C276 on sulam, mis pakub korrosioonikindlust paljudes keskkondades, muutes selle sobivaks mitmesugustes tööstuslikes rakendustes. Sellel on ka suurepärane tugevus ja sitkus, mis muudab selle sobivaks kasutamiseks kõrgel temperatuuril{2}.
Keemiline koostis: Hastelloy C-276 vs Incoloy 825
| Element | Hastelloy C-276 (UNS N10276) Sisu (%) | Incoloy 825 (UNS N08825) Sisu (%) |
|---|---|---|
| Nikkel | 57,0 min (saldo) | 38.0 – 46.0 |
| Kroom | 14.5 – 16.5 | 19.5 – 23.5 |
| Molübdeen | 15.0 – 17.0 | 2.5 – 3.5 |
| Raud | 4.0 – 7.0 | Suurem kui 22,0 või sellega võrdne |
| Volfram | 3.0 – 4.5 | – |
| Koobalt | Väiksem või võrdne 2,5 | – |
| Vask | – | 1.5 – 3.0 |
| Titaan | – | 0.6 – 1.2 |
| Alumiiniumist | – | 0.1 – 0.5 |
| Mangaan | Väiksem või võrdne 1,0 | Väiksem või võrdne 1,0 |
| Räni | Väiksem või võrdne 0,08 | Väiksem või võrdne 0,5 |
| Süsinik | Väiksem või võrdne 0,01 | Väiksem või võrdne 0,05 |
| Fosfor | Väiksem või võrdne 0,04 | Väiksem või võrdne 0,03 |
| Väävel | Väiksem või võrdne 0,03 | Väiksem või võrdne 0,03 |
| Vanaadium | Väiksem või võrdne 0,35 | – |
Incoloy 825 ja Hastelloy C276 korrosioonikindlus
Mõlemad sulamid on suurepärase vastupidavusega erinevat tüüpi korrosioonile. Incoloy 825 pakub suurepärast korrosioonikindlust väävel- ja fosforhapete suhtes, mistõttu sobib see vähem söövitavasse keskkonda; samas kui Hastelloy C276 tagab oma suurema nikli ja molübdeeni sisalduse tõttu erakordse vastupidavuse täppide, pragude korrosiooni ja pingekorrosiooni pragude tekkele isegi kõige agressiivsemates keskkondades.
Incoloy 825 ja Hastelloy C276 rakenduste võrdlus
Valik Incoloy 825 ja Hastelloy C276 vahel sõltub tavaliselt konkreetsest rakendusest ja söövitavast keskkonnast. Incoloy 825 kasutatakse tavaliselt nafta ja gaasi ekstraheerimisel, kemikaalide tootmisel ja elektritootmisel, kus see puutub kokku väävelhapet, fosforhapet ja kloori{4}}sisaldavate ainetega. Selle hea keevitatavus ja vormitavus muudavad selle sobivaks ka keerukate komponentide ja konstruktsioonide valmistamiseks.
Teisest küljest kasutatakse Hastelloy C276 laialdaselt keemiatööstuses, eriti rakendustes, mis hõlmavad tugevaid söövitavaid happeid, nagu vesinikkloriidhape ja väävelhape. Seda kasutatakse ka tselluloosi- ja paberitootmises, saastetõrjes ja jäätmekäitluses, kus selle suurepärane korrosioonikindlus ja tugevus on üliolulised.
Peamised keemilise koostise erinevused ja nende tagajärjed
| Element | Incoloy 825 | Hastelloy C276 | Mõju omadustele |
|---|---|---|---|
| Nikkel (Ni) | 38.0 – 46.0% | 57% või suurem | Suurem Ni sisaldus C276-s suurendab üldist korrosioonikindlust ja elastsust. |
| raud (Fe) | 22,0% või suurem | 4 – 7% | Kõrgem Fe sisaldus 825-s parandab tugevust ja oksüdatsioonikindlust. |
| Kroom (Cr) | 19.5 – 23.5% | 14.5 – 16.5% | Kõrgem Cr 825-s soodustab oksüdatsioonikindlust; C276 optimeeritud kombineeritud oksüdeeriva ja redutseeriva keskkonna jaoks. |
| Molübdeen (Mo) | 2.5 – 3.5% | 15% või suurem | Palju kõrgem Mo C276-s annab suurepärase vastupidavuse punktide ja pragude korrosioonile. |
| Vask (Cu) | 1.5 – 3.0% | Vähem kui 0,5% või sellega võrdne | Cu 825-s suurendab vastupidavust redutseerivatele hapetele; C276-s tühine. |
| Titaan (Ti) | 0.6 – 1.2% | Pole märkimisväärne | Ti 825-s stabiliseerib teradevahelise korrosiooni; puudub C276-s. |
| Süsinik (C) | 0,05% või vähem | 0,01% või vähem | Madalam C C276-s vähendab karbiidi sadestumist, parandades keevitatavust ja korrosioonikindlust. |
Järeldus
Incoloy 825 ja Hastelloy C276 on ühed kõige mitmekülgsemad ja laialdasemalt kasutatavad sulamid erinevates tööstusharudes. Nende kahe sulami vahel valides tuleb arvestada spetsiifiliste kasutusnõuetega, nagu keemiline korrosioon, temperatuur ja mehaaniline pinge. Üldiselt on Hastelloy C276 parem valik nõudlike rakenduste jaoks, mis nõuavad suurepärast korrosioonikindlust ja mehaanilisi omadusi, samas kui Incoloy 825 sobib paremini leebemate keskkondade jaoks. Lõppkokkuvõttes sõltub sulami valik konkreetse rakenduse{7}}kulu-tulu analüüsist.
Miks valida Gnee oma nikli{0}}põhiste sulamite tarnijaks?
✅ Üle 18 aasta ekspordikogemust, tooteid müüakse enam kui 80 riiki
✅ Sertifitseeritud ISO, SGS ja BV poolt
✅ Inconeli, Hastelloy, Incoloy ja Moneli sulamist torude, plaatide ja vardade ülemaailmne inventar
✅ Saadaval on kohandatud töötlemisteenused – sealhulgas lõikamine, poleerimine, CNC-töötlus ja pakendamine
✅ Kiire kohaletoimetamine 7-15 päeva jooksul ülemaailmsete logistikapartnerite toel
📦 Pakkimine ja saatmine
Kõik roostevabast terasest tooted on pakendatud järgmistel meetoditel:
Puidust kaubaalused või -kastid
Niiskuskindel{0}}pakend
Sildid ahju numbri-, standard- ja suuruse siltidega
Tarnitakse üle maailma mere-, õhu- või ekspressposti teel

Gnee Steeli kohta
Gnee Steel on professionaalne nikli{0}}põhiste sulamite tootja, sealhulgas Nickel 201, Nickel 202, Hastelloy C-276, Hastelloy C-22, Hastelloy B, Hastelloy C-4, Inconel 600, Inconel 625, Inconel00, 718, Inconel0, 718. Incoloy 800H/HT, Incoloy 825, Monel 400, Monel K500 ja muud kõrge temperatuuriga sulamimaterjalid. Oleme spetsialiseerunud legeermaterjalide tootmisele ja müügile. Gnee Steeli tooteid kasutatakse laialdaselt kosmose-, keemia-, elektri-, auto-, tuumaenergia- ja muudes valdkondades ning me saame pakkuda kohandatud sulamimaterjalide lahendusi vastavalt klientide vajadustele. Kui teil on küsimusi sulamimaterjalide hindade või kohandatud sulamimaterjalide lahenduste kohta, võtke meiega julgelt ühendust e-posti teel aadressilss@gneemetal.comhinnapakkumise jaoks.
Ruutmeetrid ehitatud
Ettevõtte töötajad
Aastate kogemus
Partnerriigid





